Filtrační systémy svíčkové

svíčkové filtryŠiroké spektrum filtračních svíček, dává zákazníkům rozsáhlé možnosti ve výběru řešení filtrace. K dispozici jsou svíčky z vláken foukaných z taveniny, navíjené, z vláken spojených pryskyřicí a svíčky s aktivním uhlím, dále filtrační moduly a filtrační nádoby z nerezové oceli nebo plastové.

Společnost C-FILTER FILTRY, s.r.o. nabízí kompletní sortiment svíčkových filtračních systémů. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na telefonu 545 215 920 nebo na e-mailu info@c-filter.cz.

Nádoby pro filtrační svíčky

Filtrační nádoby pro filtraci s jednou nebo více filtračními svíčkami (až do 250 svíček) z vysoce kvalitní uhlíkové oceli, nerezové oceli nebo plastu. Nádoby jsou vhodné pro všechny běžně používané filtrační svíčky (max. 1000 m³/hod).
Společnost C-FILTER FILTRY, s.r.o. nabízí kompletní sortiment nádob pro filtrační svíčky. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na telefonu 545 215 920 nebo na e-mailu info@c-filter.cz.

  • ECOCART Single

Filtrační nádoby pro jednu filtrační svíčku:

  • ECOCART serie E

ECOCART filtrační nádoby série "E" jsou určeny pro oboustranně otevřené (DOE) filtrační svíčky. Filtry jsou vyrobeny z nerezové oceli SS 304, skládají se z hlavice a nádoby, která je pomocí středové tyče spojena s maticí hlavice. Hlavice, nádoba a matice jsou utěsněny plochým kruhovým těsněním.
Nádoba je u dna vybavena spodní výpustí. Volitelně lze dodat držák pro uchycení filtru ke stěně.

  • ECOCART série BE

ECOCART filtrační nádoby série "BE" jsou vyrobeny z mosazi (hlavice a spojovací matice) a nerezu SS 304 (nádoba). Jsou určeny pro oboustranně otevřené (DOE) filtrační svíčky. Šroubení je ukončeno nad nádobou a spojovací maticí přišroubováno k hlavici. Nádoba a hlavice filtru jsou utěsněny NBR o-kroužkem (lze též dodat v provedení FPM). Volitelně lze dodat držák pro uchycení filtru ke stěně.

  • ECOCART Multi

Filtrační nádoby pro filtraci s více filtračními svíčkami
Filtrační nádoby ECOCART Multi (EKF) mají odlehčenou nerezovou (SS 304) konstrukci a jsou určeny pro oboustranně otevřené (standard DOE) filtrační svíčky. Předností nádoby je uzávěr s V-spojkou utěsněný NBR o-kroužkem (FPM je dostupné volitelně).
Filtrační nádoby ECOCART Multi jsou vyráběny v samonosném provedení (série 500) nebo v provedení s nožičkami (série 1200 a větší). Víko filtrační nádoby je vybaveno čepem s ¼" BSP vnitřním závitem umožňujícím instalaci měřidel (manometru) nebo ventilu.
Vespod filtrační nádoby jsou umístěny ¼" BSP vypouštěcí otvory pro čištění a odpouštění nečistot.
Filtrační svíčky (provedení DOE) jsou shora zajištěny stlačovací deskou stáhnutou závitem na středové tyči.

  • TOPCART Single

Filtrační nádoby pro jednu filtrační svíčku
TOPCART (TKF) filtrační nádoby pro filtrační svíčky jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli SS 316. Skládají se z hlavice a nádoby, filtr lze otevřít nebo uzavřít pomocí kroužku s tri-clamp spojkou. Povrch hlavice je upraven elektrolytickým leštěním, nádoba je vyleštěna mechanicky.
Vstup a výstup (1" BSP závit) jsou umístěny v hlavici v jedné linii. Filtrační nádoba je vybavena odvzdušňovacím otvorem na hlavici (¼" BSP závit) a výpustním otvorem na dně nádoby (3/8" BSP). Nádoba je těsněna NBR o-kroužkem (volitelně s FPM o-kroužkem).
Filtrační nádoby TOPCART jsou vhodné pro filtrační svíčky o velikostech 9¾", 10", 20" a 30". Nádoby mohou být v provedení pro filtrační svíčky typu DOE-, SOE-222 nebo SOE-226.

  • TOPCART Multi

Filtrační nádoby pro filtraci s více filtračními svíčkami
Filtrační nádoby TOPCART představují výkonný provozní standard filtračních nádob navržených pro průmyslovou filtraci kapalin. Nádoby TOPCART jsou vyráběny z nerezové oceli (SS 316) nebo ze speciálních materiálů jako Hastelloy. Modely filtračních nádob jsou dostupné v provedení pro 6 až 73 standardních filtračních svíček o velikostech od 9 ¾" do 40".
Předností filtračních nádob TOPCART je široká škála variant provedení zahrnující možnosti volby mezi plochými nebo sférickými víky, uzavírání pomocí utahovacího šroubu, výklopných ok, volných vík nebo vysouvacích mechanizmů (manuálních nebo hydraulických) a možností provedení bočního vstupu a výstupu ve středu dna. Všechny filtrační nádoby jsou vybaveny odvzdušňovacím otvorem ve víku a výpustním otvorem u dna.
Všechny typy filtračních nádob TOPCART jsou dostupné v provedení s vyhřívacím pláštěm. Dle požadavků lze zajistit další modifikace.
Filtrační nádoby TOPCART Multi jsou připraveny pro použití se standardními filtračními svíčkami DOE, s filtračními svíčkami SOE-222 (standard) nebo se svíčkami v provedení SOE-226 (speciální).

  • POLYLINE Multi

Filtrační nádoby pro filtraci s více filtračními svíčkami

Filtrační nádoby POLYLINE představují výkonné provozní filtrační nádoby vyrobené ze sklem vyztuženého polypropylenu. Tyto filtrační nádoby jsou vyráběny v jednom kuse beze svárů. Všechny vestavby jsou taktéž lité jako jeden kus, beze svárů.

Do filtru lze umístit pět filtračních svíček o délce 30". Lze použít filtrační svíčky v provedení DOE nebo SOE-222 (s dvojitým o-kroužkem).

Víko filtrační nádoby je na spodní část našroubováno a těsněno FPM o-kroužkem. Ve víku je zabudován odvzdušňovací ventil.

Nádoba je vybavena vstupem produktu  a dvěma výstupy  pro průběžné zapojení k potrubí nebo pro zapojení do smyčky. Nepoužití výstupní otvor může být zazátkován nebo využit jako výpustní otvor.Filtrační nádoba je dodávána buď s 2" BSP vnitřním spojovacím závitem nebo s 2" ANSI/DIN přírubou.

Filtrační nádoba je ve spodní části zakončena podpěrnou usazovací přírubou. Pro zlepšení zabezpečení lze přes tuto přírubu filtrační nádobu přišroubovat k podlaze, odpadá potřeba podpěrných nožiček.

Filtrační svíčky