Historie: Společnost Linde
21. června 1879 založil Carl von Linde společnost Gesellschaft für Linde's Eismaschinen Aktiengesellschaft, aby mohl dále rozvíjet svou práci na vývoji mechanických chladicích systémů pro pivovarnický a potravinářský průmysl. Úspěch dosažený v tomto odvětví ho inspiroval k přechodu na vývoj nízkoteplotních systémů, načež v roce 1895 získal patent na technologii zkapalňování vzduchu. Na základě této práce jeho společnost vyvinula zařízení na separaci vzduchu a dalších plynů. Linde si svůj postup nechal patentovat v roce 1902 a okamžitě ho využil v prvním velkém zařízení na separaci vzduchu, které bylo v roce 1903 instalováno v jeho závodě v Höllriegelskreuthu u Mnichova.
V roce 1906 se Carl von Linde rozhodl rozšířit svou firmu zabývající se extrakci kyslíku do zámoří, konkrétně do Spojených států, kde se dosud žádná jiná společnost o průmyslovou extrakci kyslíku vůbec nepokoušela. Spolu s Cecilem Lightfootem otevřel v roce 1907 v Buffalu, ve státě New York, svůj první závod v Americe pod názvem Linde Air Products Factory.
Kromě zařízení na separaci vzduchu začali inženýři společnosti Linde, společně s ostatními zaměstnanci, již v roce 1906 vypracovávat postupy separace složek vodního plynu. Tato práce vyústila v roce 1909 patentováním postupu pod názvem Linde-Frank-Caro na výrobu vodíku a oxidu uhelnatého, což byly další klíčové složky pro nově se rozvíjející chemický průmysl.
Kromě svých zájmů v odvětví chladírenských technologií se Carl von Linde v roce 1904 spojil s Hugo Güldnerem, Georgem Kraußem a dalšími, aby v Mnichově založil společnost Güldner Motoren-Gesellschaft mbH, která se v roce 1906 přestěhovala do Aschaffenburgu. Linde převzal společnost plně do svého vlastnictví v roce 1929 a začal rozvíjet podnikatelskou činnost ve výrobě motorů a traktorů a později, od padesátých let 20. století, také různých mechanických manipulačních zařízení jako jsou např. vysokozdvižné vozíky. Společnost Linde rovněž získala firmu Aktiengesellschaft für Industriegasverwertung (Společnost pro využití plynu v průmyslu), známou také jako Heylandtovy závody.
V USA byl po první světové válce majetek společnosti Linde zkonfiskován a v roce 1917 přešel do vlastnictví společnosti Union Carbide Corporation (UCC) jako divize Linde Air Products.
V období nacistického Německa těžila společnost Linde AG ze snahy země o dosažení soběstačnosti tím, že přestala dovážet syntetická paliva a kaučuk. V roce 1935 obdržel generální ředitel Friedrich Linde výsostný titul Wehrwirtschaftsführer, čímž podtrhl význam společnosti Linde AG pro celou zemi a umožnil jí dále těžit z procesu německého přezbrojování.
Před druhou světovou válkou a během ní všechna oddělení společnosti Linde AG nějakým způsobem participovala na zbrojní výrobě: divize Heylandt-Gesellschaft für Apparatebau se podílela na zabezpečování raketového výzkumu a vývoje v Německu a ostatní vyráběly svařovací zařízení a motory pro zbrojní průmysl. V roce 1941 vyráběla společnost Linde zařízení na výrobu kyslíku a helia pro továrnu firmy IG Farben v koncentračním táboře v Osvětimi. Další tři plánovaná zařízení nebyla v důsledku vývoje válečné situace instalována. Podle odhadů společnosti z poloviny roku 1944 pracovalo ve výrobních závodech 400 až 500 osob jako nuceně nasazení. Oficiální záznamy společnosti udávají, že během války bylo zničeno 75 % výrobních zařízení.
V roce 1958 společnost vyzkoušela hydraulický pohon v modelu “Hydrocar".
V roce 1989 společnost koupila britský závod na výrobu vysokozdvižných vozíků Lansing Bagnall.
V roce 1996 získala od společnosti Praxair práva na užívání názvu Linde.
V roce 2000 společnost dokončila akvizici švédské společnosti AGA AB za 3,71 miliardy dolarů.
Počátkem roku 2000 byla pro společnost Linde plc v Brazílii zavedena brazilská aukce jako nová forma obchodování s plynem prostřednictvím elektronických aukcí.
V roce 2004 společnost prodala svou divizi chladírenských technologií společnosti Carrier Corporation za 325 milionů eur.
V září 2006 koupila společnost Linde skupinu BOC za 11,7 miliardy eur.
Divize vysokozdvižných vozíků Linde byla přejmenována na KION Group a v lednu 2007 prodána společnostem Kohlberg Kravis Roberts a Goldman Sachs za 4 miliardy eur.
V březnu 2007 byl realizován prodej firmy BOC Edwards, která se zabývá prodejem polovodičových zařízení, za 685 milionů eur společnosti CCMP Capital. V březnu 2007 bylo prodáno společnosti Airgas osm jednotek na separaci vzduchu a s nimi spojený podnik s uloženými plyny čítající přibližně 300 zaměstnanců za 495 milionů dolarů.
V dubnu 2007 společnost prodala divizi průmyslových plynů patřících firmě BOC Gazy společnosti Air Products & Chemicals za 370 milionů eur, tedy asi 503 milionů dolarů.
V roce 2008 bylo sídlo společnosti Linde AG přemístěno z historického sídla ve Wiesbadenu do budovy Angerhof v centru Mnichova.
V roce 2010 společnost získala více než 95 % akcií společnosti Ceylon Oxygen Ltd. se sídlem na Srí Lance.
V červnu 2011 oznámila dceřiná společnost PT Linde Indonesia svůj plán na výstavbu závodu na separaci vzduchu v hodnotě 1 bilionu rupií (117,33 milionu dolarů) v indonéském Cilegonu v provincii Banten, který bude dodávat průmyslový plyn do ocelárny společnosti PT Krakatau Steel.
V květnu 2012 získala společnost Linde za 590 milionů eur belgický, francouzský, německý, portugalský a španělský podnik vyrábějící produkty pro údržbu domácnosti od společnosti Air Products & Chemicals.
V srpnu 2012 společnost získala za 4,6 miliardy dolarů společnost Lincare Holdings, zásobovatele plynu v oblasti zdravotní péče v USA, a stala se tak největším dodavatelem plynu do domácností v Severní Americe.
V prosinci 2012 společnost koupila společnost Calea France SAS vyrábějící produkty pro údržbu domácnosti.
V únoru 2016 získala společnost Lincare Holdings podnik American HomePatient, Inc.
V prosinci 2016 společnost Linde Korea dokončila akvizici divizí Air Liquide Korea zaměřených na průmyslový obchod a elektroniku a na kapalné plyny pro velkoobjemový vzduch se sídlem v Jižní Koreji.
Na začátku června 2017, po téměř ročním vyjednávání, společnosti Linde a Praxair, nástupce divize Linde Air Products ze skupiny UCC, ujednaly dohodu na fúzi.
V červenci 2018 společnost souhlasila s prodejem některých aktivit v Severní a Jižní Americe společnostem Messer Group a CVC Capital Partners za 3,3 miliardy dolarů, aby získala souhlas na fúzí s Praxair.
Dne 31. října 2018 byla výše zmíněná fúze realizována s výjimkou dokončení odprodejů požadovaných příslušnými antimonopolními úřady. 1. března 2019 společnost tyto odprodeje dokončila, čímž splnila požadavky antimonopolního úřadu Spojených států.
Dne 28. února 2019 získala společnost Matheson firmu Linde HyCO, která byla odprodána v souladu s regulačními podmínkami fúze se společností Praxair.
Dne 9. srpna 2019 uzavřela společnost Linde partnerství se společností CarbonCure Technologies.
Dne 29. srpna 2019 společnost získala desetiprocentní podíl ve švýcarské společnosti Hydrospider, která vyrábí a dodává vodík z obnovitelných zdrojů energie.
V říjnu 2019 společnost investovala 28 milionů liber do společnosti ITM Power, britského výrobce elektrolyzérů s polymerní elektrolytovou membránou pro výrobu vodíku elektrochemickým štěpením vody na vodík a kyslík.
V lednu 2020 společnost prodala svou divizi LifeGas.
V dubnu 2020 získala firma Gasum aktivity Linde v oblasti zpracování LNG a bioplynu ve Švédsku a Norsku.
V září 2022 Linde prodala firmu Gist Limited společnosti Marks and Spencer za 145 milionů liber. Firma Gist, která sídlí v Chineham Business Park v Basingstoke, nabízí služby dodavatelského řetězce včetně komplexního řízení a plnění zákaznických požadavků prostřednictvím dopravy a skladování. Linde přešla do vlastnictví společnosti Gist v rámci akvizice firmy BOC v roce 2006.